- Mfr. #:
- SN65HVD33MDREPG4
- Description:
- Single Transmitter/Receiver RS-485 14-Pin SOIC T/R (Alt: SN65HVD33MDREPG4)
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | Transceiver |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Duplex | Full |
| Receiver-Hysteresis | 50mV |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Data-Rate | 23Mbps |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/1/1 |
| Package-Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 14-SOIC |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Series | - |
More Information
Request a quote SN65HVD33MDREPG4 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of SN65HVD33MDREPG4 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
SN65HVD33MDREPG4 Price & Stock
Texas Instruments SN65HVD33MDREPG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet Europe | SN65HVD33MDREPG4 | - | - | - | - | - | 30.52 | 2020-04-27T07:29:47Z |
| LTL Group | 5418072 | 135 | - | - | - | - | - | 2020-04-24T16:20:52Z |
| TransparentC | SN65HVD33MDREPG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | SN65HVD33MDREPG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN65HVD33MDREPG4 due to regional differences or acquisition. SN65HVD33MDREPG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.