- Mfr. #:
- SN65LVDT101DRG4
- Description:
- LVDS Interface IC 2 Gbps Repeater/ Translato
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Output | LVPECL |
| Product Category | Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC |
| Delay-Time | 630ps |
| Current-Supply | 50mA |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Data-Rate-Max | 2Gbps |
| Number-of-Channels | 1 |
| Capacitance-Input | 0.6pF |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Series | - |
| Signal-Conditioning | - |
More Information
The price and lead time for SN65LVDT101DRG4 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
SN65LVDT101DRG4 Price & Stock
Texas Instruments SN65LVDT101DRG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 5418810 | 135 | - | - | - | - | - | 2020-01-06T07:01:17Z |
| Quest | SN65LVDT101DRG4 | 1,633 | 43.13 | 21.56 | 18.69 | 15.81 | 15.10 | 2020-01-06T11:19:05Z |
| Nexxon | SN65LVDT101DRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SN65LVDT101DRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SN65LVDT101DRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN65LVDT101DRG4 due to regional differences or acquisition. SN65LVDT101DRG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.