- Mfr. #:
- SPL 2F81-2S
- Description:
- Laser Diodes Fiber Connector 1.5 W, 808 nm
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Type: | QW-LD |
| Part # Aliases: | Q65110A1722 |
| Manufacturer: | Osram Opto Semiconductor |
| Brand: | OSRAM Opto Semiconductors |
| Subcategory: | Lasers |
| Product Type: | Laser Diodes |
| Product Category: | Laser Diodes |
| Wavelength: | 811 nm |
| Vr - Reverse Voltage: | 3 V |
| If - Forward Current: | 3 A |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V |
| Width: | 15.3 mm |
| Length: | 10.8 mm |
| Height: | 10.8 mm |
| Factory Pack Quantity: | 10 |
| Output Power: | 1.5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Differential Efficiency: | - |
| Supply Voltage - Max: | - |
| Supply Voltage - Min: | - |
| Characteristic Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SPL 2F81-2S Price & Stock
Osram Opto SPL 2F81-2S pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | Q65110A1722 | - | - | 7050.59 | 2825.74 | 2825.74 | 2825.74 | 2019-12-28T02:45:56Z |
| Allied Electronics & Automation | 70347662 | - | 3259.06 | 3096.13 | 3096.13 | 3096.13 | 3096.13 | 2019-12-29T11:49:47Z |
| LTL Group | 3289705 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Abacus Technologies | SPL2F81-2S | - | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
Alternate Names
Osram Opto has several brands around the world that may have alternate names for SPL 2F81-2S due to regional differences or acquisition. SPL 2F81-2S may also be known as the following names:
- OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS
- Osram Opto Semiconductors Inc
- OSRAM OPTO SEMI
- Osram Opto Semiconductor
- OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS GMBH
- OSRAM OPTO SEMICONDU
- OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS INC(VA)
- OSRAMOPT
- OSRAM OPTO SEMICOND
- OSRAM Opto Semic
- OSRAM OPTO T/R
- OSRAM OPTO SEMICON
- OSRAMáOPTO SEMICONDUCTORS GMBH & CO
- OSRAM Semiconductor
- OSRAM Opto-Semicon's
- OSRAM OPTO SEMIS
- OSRAM OPTO simicondu
- OSRAM OPTO SEMICONDUCTOR LED
- Osram / OSRAM Opto Semiconductors
- OSRAM OPTO SEMICONDUICTOR
- OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS GMBH (OS)
- OSRAM OPTO (SI
- OSRAM OPTO LED5
- Osram Opto Semiconducters
- OSRAM OPTO SEMCONDUCTOR