- Mfr. #:
- TC7WP3125FC(TE85L)
- Description:
- Translation - Voltage Levels Dual-Sply LevelShftr 150mW 12mA 6.8ns
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Logic-Type | Translator |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | TC7WP |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Product Category | Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Voltage-Supply-Source | Dual Supply |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Supplier-Device-Package | CST8 |
| Package-Case | CSON-8 |
| Type | Bus Switch |
| Propagation-Delay-Time | 6.8 ns |
| Supply-Voltage-Max | 3.6 V |
| Output-Type | 3-State |
| Circuit | 2 x 1:1 |
| Pd-Power-Dissipation | 150 mW |
| Current-Output-High-Low | 12mA, 12mA |
| Voltage-Supply | 1.1 V ~ 2.7 V, 1.65 V ~ 3.6 V |
| Supply-Voltage-Min | 1.1 V |
| Independent-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Minimum-Operating-Temperature | - 40 C |
| Maximum-Operating-Temperature | + 85 C |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of TC7WP3125FC(TE85L) at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
TC7WP3125FC(TE85L) Price & Stock
Toshiba TC7WP3125FC(TE85L) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | TC7WP3125FC(TE85L) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TC7WP3125FC(TE85L) due to regional differences or acquisition. TC7WP3125FC(TE85L) may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL