- Mfr. #:
- TD62003AFG,N,EL
- Description:
- IC DRIVER DARL SNK TTL 7CH 16SOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Type | Driver |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Number-of-Drivers-Receivers | 7/0 |
| Supplier-Device-Package | 16-SOP |
| Package-Case | 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage-Supply | 0 V ~ 50 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
parts# TD62003AFG,N,EL is available at OMO Electronic, see description of TD62003AFG,N,EL as below .
use the request quote form to request TD62003AFG,N,EL price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for TD62003AFG,N,EL depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
TD62003AFG,N,EL Price & Stock
Toshiba TD62003AFG,N,EL pricing and available inventory.
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TD62003AFG,N,EL due to regional differences or acquisition. TD62003AFG,N,EL may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL