- Mfr. #:
- TL1451AEVM-166
- Description:
- Power Management IC Development Tools Dual PWM Cntrl Crct
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Texas Instruments |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Tool Is For Evaluation Of: | TL1451A |
| Series: | TL1451A |
| Type: | Switching Controllers |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | N |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Input Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Dimensions: | 33 mm x 22.9 mm |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
The price and lead time for TL1451AEVM-166 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
TL1451AEVM-166 Price & Stock
Texas Instruments TL1451AEVM-166 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-10136-ND | 6 | 396.24 | 396.24 | 396.24 | 396.24 | 396.24 | 2019-12-27T14:05:04Z |
| Avnet Europe | TL1451AEVM-166 | - | 513.37 | 497.70 | 456.80 | 456.80 | 456.80 | 2019-12-28T08:12:18Z |
| Dana Microsystems | TL1451AEVM-166 | 3,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for TL1451AEVM-166 due to regional differences or acquisition. TL1451AEVM-166 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.