- Mfr. #:
- TMM-125-03-L-D
- Description:
- Headers & Wire Housings 2.00 mm Low Profile Terminal Strip
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Series: | TMM |
| Manufacturer: | Samtec |
| Brand: | Samtec |
| Type: | Pin Strip |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Product Type: | Headers & Wire Housings |
| Subcategory: | Headers & Wire Housings |
| Product Category: | Headers & Wire Housings |
| Product: | Headers |
| Tradename: | FleXYZ |
| Packaging: | Bulk |
| Current Rating: | 3.2 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Pitch: | 2 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Contact Type: | - |
| Housing Gender: | - |
More Information
The price and lead time for TMM-125-03-L-D depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
TMM-125-03-L-D Price & Stock
Samtec TMM-125-03-L-D pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | TMM-125-03-L-D-ND | 147 | 38.98 | 38.98 | 38.98 | 38.98 | 38.98 | 2019-11-28T13:49:54Z |
| Sager Electronics | TMM-125-03-L-D | 142 | 33.27 | 33.27 | 27.95 | 27.95 | 27.95 | 2019-11-29T14:43:23Z |
| Samtec | TMM-125-03-L-D | 147 | 30.69 | 30.69 | 30.69 | 19.41 | 10.65 | 2019-11-15T06:17:08Z |
| Avnet | TMM-125-03-L-D | - | 37.29 | 36.41 | 32.67 | 32.67 | 32.67 | 2019-11-29T01:07:58Z |
| Mouser | 200-TMM12503LD | - | 40.55 | 34.29 | 26.46 | 20.27 | 19.10 | 2019-11-15T06:17:08Z |
| Onlinecomponents.com | TMM-125-03-L-D | - | 33.66 | 33.66 | 28.96 | 22.15 | 12.60 | 2019-11-15T06:17:08Z |
| Newark | 86P3676 | 590 | 38.98 | 35.85 | 29.90 | 25.44 | 25.44 | 2019-11-29T03:12:41Z |
| Sierra IC | TMM-125-03-L-D | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | TMM-125-03-L-D | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Samtec has several brands around the world that may have alternate names for TMM-125-03-L-D due to regional differences or acquisition. TMM-125-03-L-D may also be known as the following names:
- SAMTEC INC
- SAMTECH
- SAMT
- SMT
- SANTEC
- SAMTEK
- SAT
- SAMTE
- SMTC
- SAC
- SAMTEC USA
- Samtec Incorporated
- SAMTEC (EUROPE)LTD
- SAMZ
- SAMTEC INC (VA)
- SAMTEC/NO
- SAMTEC FRANCE LLC
- 0797 SAMTEC
- SAMTEC(RoHS)
- SAMLEX AMERICA
- SAMTEC/NONE
- Samtec from Components Direct
- Samtec Europa GmbH
- ST$
- Samtec Inc.