- Mfr. #:
- TVB025RSC-L
- Description:
- THYRISTOR 25V 400A DO214AA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | TVS - Thyristors |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Circuit Protection |
| Series | SiBar |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Package-Case | DO-214AA, SMB |
| Capacitance | 65pF |
| Voltage-On-State | 4V |
| Voltage-Breakover | 40V |
| Current-Peak-Pulse-8-20μs | 400A |
| Voltage-Off-State | 25V |
| Current-Hold-Ih | 150mA |
| Current-Peak-Pulse-10-1000μs | 100A |
| Number-of-Elements | 1 |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
TVB025RSC-L is available at OMO Electronic.We can offer TVB025RSC-L for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
TVB025RSC-L Price & Stock
TE Connectivity / Raychem TVB025RSC-L pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6271184 | 2,450 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Dana Microsystems | TVB025RSC-L | 783 | - | - | - | - | - | 2020-01-25T03:25:15Z |
| Abacus Technologies | TVB025RSC-L | 4,974 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | TVB025RSC-L | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
TE Connectivity / Raychem has several brands around the world that may have alternate names for TVB025RSC-L due to regional differences or acquisition. TVB025RSC-L may also be known as the following names:
- TYCO/RAYCHEM
- RAYCHEM / TYCO
- TE Connectivity / Raychem Brand
- TYCO ELECTRONICS / RAYCHEM
- TE CNTY RAYCHEM
- RAYCHEM
- RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Raychem/Tyco Electronics
- Tyco/Raychem Cable Protection
- TE Connectivity / Raychem Circuit Protection
- Tyco Electronics/Raychem Circuit Protection
- TE - Raychem (Tyco)
- TE Connectivity / Ra
- TE Raychem
- Tyco Electronics / Raychem Wire
- RAYCHEM / TYCO ELEC
- TE Connectivity / Raychem Wire
- RAYCHEM - TYC
- TYCO ELECTRONICS RAYCHEM CABLE PROTECTION
- TYCO/RAYCHEM CORP
- RAYCHEM/TE
- Raychem Circuit Protection/Tyco Electronics
- Raychem [Polyswitch] (Tyco Div)
- Raychem Corp (Tyco)