- Mfr. #:
- TVB120NSB-L
- Description:
- THYRISTOR 120V 250A DO214AA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Product Category | TVS - Thyristors |
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Circuit Protection |
| Series | SiBar |
| Package-Case | DO-214AA, SMB |
| Current-Peak-Pulse-10-1000μs | 80A |
| Capacitance | 75pF |
| Voltage-On-State | 4V |
| Current-Peak-Pulse-8-20μs | 250A |
| Voltage-Breakover | 160V |
| Current-Hold-Ih | 150mA |
| Voltage-Off-State | 120V |
| Number-of-Elements | 1 |
More Information
Request a quote TVB120NSB-L at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of TVB120NSB-L In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
TVB120NSB-L Price & Stock
TE Connectivity TVB120NSB-L pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dana Microsystems | TVB120NSB-L | 1,925 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| North Star Micro | TVB120NSB-L | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
TE Connectivity has several brands around the world that may have alternate names for TVB120NSB-L due to regional differences or acquisition. TVB120NSB-L may also be known as the following names:
- TYCO
- TYCO ELECTRONICS
- TYC
- TE CONN
- TE CONNECTIVITY LTD
- TYCO ELECTRONICS CORPORATION
- TYCO ELECTRO
- TYCO ELEC
- TE CONNECT
- TYCO ELECTRONIC
- TYCO ELECTRONICS CORP
- TYCO ELE
- TYCO ELECT
- TE CONNECTIV
- TE (Tyco)
- TE CONNECTIVITY (TYCO)
- TE SENSOR SOLUTIONS
- TYCO POWER SYSTEMS
- TE Connectivity /CGS Brand
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- TE Connectivity / Circuit Prot
- TYCO ELECTRONICS HK LTD
- TE Connectivity Solutions GmbH
- TE Connectivity / Circuit Protection
- TYCO INTERNATIONAL
- Tyco Electronics
- TE
- TE Connectivty