- Mfr. #:
- TVB200SA-L
- Description:
- THYRISTOR 200V 150A DO214AA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Product Category | TVS - Thyristors |
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Circuit Protection |
| Series | SiBar |
| Package-Case | DO-214AA, SMB |
| Voltage-On-State | 5V |
| Capacitance | 50pF |
| Current-Peak-Pulse-10-1000μs | 50A |
| Voltage-Breakover | 320V |
| Voltage-Off-State | 200V |
| Current-Hold-Ih | 175mA |
| Current-Peak-Pulse-8-20μs | 150A |
| Number-of-Elements | 1 |
More Information
The price and lead time for TVB200SA-L depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
TVB200SA-L Price & Stock
TE Connectivity / Raychem TVB200SA-L pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 69K8065 | - | - | - | - | - | - | 2020-02-26T03:10:22Z |
| Bison Technologies | TVB200SA-L-155726-TYCO | 2,746 | - | - | - | - | - | 2020-01-07T08:46:28Z |
| Chip 1 Exchange | TVB200SA-L | 3,195 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T11:43:22Z |
| North Star Micro | TVB200SA-L | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
TE Connectivity / Raychem has several brands around the world that may have alternate names for TVB200SA-L due to regional differences or acquisition. TVB200SA-L may also be known as the following names:
- TYCO/RAYCHEM
- RAYCHEM / TYCO
- TE Connectivity / Raychem Brand
- TYCO ELECTRONICS / RAYCHEM
- TE CNTY RAYCHEM
- RAYCHEM
- RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Raychem/Tyco Electronics
- Tyco/Raychem Cable Protection
- TE Connectivity / Raychem Circuit Protection
- Tyco Electronics/Raychem Circuit Protection
- TE - Raychem (Tyco)
- TE Connectivity / Ra
- TE Raychem
- Tyco Electronics / Raychem Wire
- RAYCHEM / TYCO ELEC
- TE Connectivity / Raychem Wire
- RAYCHEM - TYC
- TYCO ELECTRONICS RAYCHEM CABLE PROTECTION
- TYCO/RAYCHEM CORP
- RAYCHEM/TE
- Raychem Circuit Protection/Tyco Electronics
- Raychem [Polyswitch] (Tyco Div)
- Raychem Corp (Tyco)