- Mfr. #:
- TVP5145PFP
- Description:
- IC DIGITAL VIDEO DECODER 80HTQFP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | Video Decoder |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | TVP5145 |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Product Category | Interface - Encoders, Decoders, Converters |
| Package-Case | HTQFP-80 |
| Applications | Conferencing, Set-Top Boxes |
| Supplier-Device-Package | 80-HTQFP (12x12) |
| Voltage-Supply-Analog | 3.1 V ~ 3.5 V |
| Voltage-Supply-Digital | 3 V ~ 3.6 V |
| Unit-Weight | 0.012984 oz |
| Minimum-Operating-Temperature | 0 C |
| Maximum-Operating-Temperature | + 70 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
TVP5145PFP Price & Stock
Texas Instruments TVP5145PFP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | TVP5145PFP | 4,597 | 80.50 | 80.50 | 77.32 | 74.06 | 74.06 | 2020-04-29T09:01:30Z |
| Avnet | TVP5145PFP | 4,701 | - | - | - | - | - | 2020-04-25T01:29:48Z |
| Semi Source | TVP5145PFP | 4,738 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T20:47:33Z |
| LTL Group | 5488560 | 40 | - | - | - | - | - | 2020-04-29T01:19:14Z |
| Quest | TVP5145PFP | 60 | 118.27 | 88.71 | 70.96 | 70.96 | 70.96 | 2020-04-28T10:25:13Z |
| Component Electronics | TVP5145PFP | 3 | 108.83 | 108.83 | 108.83 | 108.83 | 108.83 | 2020-04-22T20:15:55Z |
| Classic Components | TVP5145PFP | 116 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T15:46:26Z |
| Summit Electronics | TVP5145PFP | Contact | - | - | - | - | - | 2018-03-06T19:04:05Z |
| North Star Micro | TVP5145PFP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | TVP5145PFP | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for TVP5145PFP due to regional differences or acquisition. TVP5145PFP may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.