- Mfr. #:
- UPA2379T1P-E1-A
- Description:
- Trans MOSFET N-CH 6-Pin EFLIP-LGA T/R
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Surface Mount |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| FET-Feature | Logic Level Gate, 2.5V Drive |
| Product Category | FETs - Arrays |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Package-Case | 6-XFLGA |
| Supplier-Device-Package | 6-EFLIP-LGA (2.17x1.47) |
| Gate-Charge-Qg-Vgs | 20nC @ 4V |
| FET-Type | 2 N-Channel (Dual) Common Drain |
| Operating-Temperature | 150°C (TJ) |
| Power-Max | 1.8W |
| Drain-to-Source-Voltage-Vdss | - |
| Input-Capacitance-Ciss-Vds | - |
| Series | - |
| Current-Continuous-Drain-Id-25°C | - |
| Rds-On-Max-Id-Vgs | - |
| Vgs-th-Max-Id | - |
More Information
The price and lead time for UPA2379T1P-E1-A depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
UPA2379T1P-E1-A Price & Stock
Renesas UPA2379T1P-E1-A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ameya360 | UPA2379T1P-E1-A | - | - | - | - | - | - | 2020-03-26T08:40:01Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for UPA2379T1P-E1-A due to regional differences or acquisition. UPA2379T1P-E1-A may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL