- Mfr. #:
- V20E625L2T7
- Description:
- VARISTOR 1KV 10KA DISC 20MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | UltraMOV |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Varistor-Voltage-Min | 900V |
| Maximum-DC-Volts | 825VDC |
| Maximum-AC-Volts | 625VAC |
| Energy | 400J |
| Varistor-Voltage-Max | 1100V (1.1kV) |
| Current-Surge | 10kA |
| Varistor-Voltage-Typ | 1000V (1kV) |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
Part No. V20E625L2T7 is now available at OMO. Request a quote of V20E625L2T7 please use the request quote or email us a RFQ.
V20E625L2T7 Price & Stock
Intersil V20E625L2T7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | V20E625L2T7 | 800 | 3.47 | 3.47 | 3.32 | 3.18 | 3.18 | 2020-04-17T08:53:27Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V20E625L2T7 due to regional differences or acquisition. V20E625L2T7 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)