- Mfr. #:
- V22ZA1
- Description:
- VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | ZA |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 7mm |
| Packaging | Bulk |
| Current-Surge | 250A |
| Varistor-Voltage-Max | 24.2V |
| Varistor-Voltage-Typ | 22V |
| Varistor-Voltage-Min | 19.8V |
| Maximum-DC-Volts | 18VDC |
| Maximum-AC-Volts | 14VAC |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Energy | 0.90J |
More Information
We can supply Littelfuse Inc. V22ZA1, use the request quote form to request V22ZA1 pirce, Littelfuse Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
V22ZA1 Price & Stock
General Electric V22ZA1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resion | V22ZA1 | 52 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Classic Components | V22ZA1 | 9,295 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| TransparentC | V22ZA1 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
General Electric has several brands around the world that may have alternate names for V22ZA1 due to regional differences or acquisition. V22ZA1 may also be known as the following names:
- GE
- GE Sensing
- GE LIGHTING
- GE ENERGY
- GE Critical Power
- GE THERMOMETRICS
- GENERAL ELECTRIC COMPANY
- GE INDUSTRIAL SYSTEMS
- Ge Industrial
- GE MEASUREMENT & CONTROL
- GE SENSING / THERMOMETRICS
- GE General Electric
- GE Infrastructure Sensing
- GE/R
- GENERAL ELEC
- GE MEASUREMENT & CONTROL/GE SENSING
- GE Energy Industrial Solutions
- GE NOVA
- General Electric Solid State
- General Electric (GE)
- GE POWER ELECTRONICS
- GE Solid State
- GENERAL ELECTRIC SUPPLY
- GE/HARRIS
- GE LAMPS