- Mfr. #:
- V22ZA2
- Description:
- VARISTOR 22V 500A DISC 10MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | ZA |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 10mm |
| Packaging | Bulk |
| Current-Surge | 500A |
| Varistor-Voltage-Max | 24.2V |
| Varistor-Voltage-Typ | 22V |
| Energy | 2.0J |
| Varistor-Voltage-Min | 19.8V |
| Maximum-DC-Volts | 18VDC |
| Maximum-AC-Volts | 14VAC |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
parts# V22ZA2 is available at OMO Electronic, see description of V22ZA2 as below .
use the request quote form to request V22ZA2 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for V22ZA2 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
V22ZA2 Price & Stock
Intersil V22ZA2 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Freelance Electronics | V22ZA2 | 2,000 | 0.218 | 0.218 | 0.218 | 0.174 | 0.136 | 2020-03-06T17:04:22Z |
| Gerber | V22ZA2 | 10 | 0.455 | 0.455 | 0.455 | 0.455 | 0.455 | 2020-03-06T11:29:14Z |
| Quest | V22ZA2 | 275 | 1.03 | 0.827 | 0.517 | 0.310 | 0.310 | 2020-03-07T11:22:51Z |
| 4 Star Electronics | V22ZA2 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-03-06T19:30:06Z |
| Classic Components | V22ZA2 | 770 | - | - | - | - | - | 2020-03-07T00:33:00Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V22ZA2 due to regional differences or acquisition. V22ZA2 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)