- Mfr. #:
- V230LA10
- Description:
- VARISTOR 360V 2.5KA DISC 10MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 10mm |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 396V |
| Varistor-Voltage-Typ | 360V |
| Energy | 35J |
| Varistor-Voltage-Min | 324V |
| Maximum-DC-Volts | 300VDC |
| Maximum-AC-Volts | 230VAC |
| Current-Surge | 2.5kA |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
V230LA10 Price & Stock
Intersil V230LA10 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Freelance Electronics | V230LA10 | 3,000 | 1.01 | 1.01 | 1.01 | 0.666 | 0.552 | 2020-03-06T17:04:22Z |
| Gerber | V230LA10 | 1,845 | 0.459 | 0.459 | 0.459 | 0.459 | 0.459 | 2020-03-10T11:54:43Z |
| Classic Components | V230LA10 | 634 | - | - | - | - | - | 2020-03-09T23:37:47Z |
| TransparentC | V230LA10 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V230LA10 due to regional differences or acquisition. V230LA10 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)