- Mfr. #:
- V24C12C100BL
- Description:
- DC DC CONVERTER 12V 100W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Vicor Corporation |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Quarter Brick |
| Features | OVP, UVLO |
| Product Category | Module |
| Series | MICRO |
| Type | Isolated Module |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Packaging | Bulk |
| Current-Output-Max | 8.33A |
| Voltage-Isolation | 3kV (3000V) |
| Voltage-Input-Max | 36V |
| Size-Dimension | 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) |
| Voltage-Input-Min | 18V |
| Voltage-Output-1 | 12V |
| Power-Watts-Manufacture-Series | 100W |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Efficiency | 0.858 |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
More Information
Request a quote V24C12C100BL at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of V24C12C100BL In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
V24C12C100BL Price & Stock
Mitsubishi V24C12C100BL pricing and available inventory.
Alternate Names
Mitsubishi has several brands around the world that may have alternate names for V24C12C100BL due to regional differences or acquisition. V24C12C100BL may also be known as the following names:
- MIT
- MITS
- MITSU
- MITSUBIS
- MITSUBISH
- MITSUB
- Mitsubishi Electric
- MITSUBI
- MTS
- MITSUBSHI
- MISUBISHI
- MITSH
- Mitsubishi Electronics
- MITSIBUSHI
- MISTUBISHI
- Mitsubishi Semiconductor
- KCK
- MITSUBISHI ELECTRIC CORP
- MITSUBISI
- MITSBUSHI
- Mitsubishi Materials Corporation
- MITSUBISHI (UNI-BALL)
- MITSIBISHI
- Mitsubishi Cable Industries Lt
- MMC