- Mfr. #:
- V275LA10
- Description:
- VARISTOR 430V 2.5KA DISC 10MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 10mm |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 473V |
| Energy | 45J |
| Varistor-Voltage-Typ | 430V |
| Varistor-Voltage-Min | 387V |
| Maximum-DC-Volts | 369VDC |
| Maximum-AC-Volts | 275VAC |
| Current-Surge | 2.5kA |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of V275LA10 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
V275LA10 Price & Stock
Littelfuse V275LA10 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Verical | V275LA10 | 1,266 | - | - | - | 2.72 | 2.72 | 2019-11-29T17:58:17Z |
| Newark | 09F2156 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-29T03:12:41Z |
| SIE Connect | V275LA10 | 81 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T07:45:36Z |
| iodParts | V275LA10 | 764 | - | - | - | - | - | 2019-11-29T08:49:26Z |
| Freelance Electronics | V275LA10 | 2,000 | 2.23 | 2.23 | 2.23 | 1.67 | 1.38 | 2019-11-27T16:58:12Z |
| Chip 1 Exchange | V275LA10 | 558 | - | - | - | - | - | 2019-11-19T09:43:30Z |
| Classic Components | V275LA10 | 327 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Sierra IC | V275LA10 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | V275LA10 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | V275LA10 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for V275LA10 due to regional differences or acquisition. V275LA10 may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED