- Mfr. #:
- V275LA20A
- Description:
- VARISTOR 430V 4.5KA DISC 14MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 14mm |
| Packaging | Bulk |
| Energy | 75J |
| Varistor-Voltage-Max | 473V |
| Varistor-Voltage-Typ | 430V |
| Current-Surge | 4.5kA |
| Varistor-Voltage-Min | 387V |
| Maximum-DC-Volts | 369VDC |
| Maximum-AC-Volts | 275VAC |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
Request a quote V275LA20A at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of V275LA20A In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
V275LA20A Price & Stock
Littelfuse V275LA20A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PUI | V275LA20A | - | - | - | - | - | - | 2020-02-21T15:24:58Z |
| iodParts | V275LA20A | 1,998 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T11:43:01Z |
| Component Sense | V275LA20A | 413 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T22:22:41Z |
| Semi Source | V275LA20A | 91 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T19:37:20Z |
| NAC Semi | V275LA20A | 29 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T20:09:06Z |
| Sourceability | V275LA20A | 2,100 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T16:07:13Z |
| South Electronics | V275LA20A | 39 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T14:10:26Z |
| Resion | V275LA20A | 2 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Dana Microsystems | V275LA20A | 2,348 | - | - | - | - | - | 2020-02-16T00:37:38Z |
| Classic Components | V275LA20A | 2 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T23:53:28Z |
| North Star Micro | V275LA20A | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | V275LA20A | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for V275LA20A due to regional differences or acquisition. V275LA20A may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED