- Mfr. #:
- V27ZA60
- Description:
- VARISTOR 27V 2KA DISC 20MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | ZA |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Packaging | Bulk |
| Current-Surge | 2kA |
| Varistor-Voltage-Max | 29.7V |
| Varistor-Voltage-Typ | 27V |
| Varistor-Voltage-Min | 24.3V |
| Maximum-DC-Volts | 22VDC |
| Maximum-AC-Volts | 17VAC |
| Energy | 120J |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
Request a quote V27ZA60 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of V27ZA60 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
V27ZA60 Price & Stock
Intersil V27ZA60 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resion | V27ZA60 | 124 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Sierra IC | V27ZA60 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V27ZA60 due to regional differences or acquisition. V27ZA60 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)