- Mfr. #:
- VCO191-964UY
- Description:
- VCO 964MHZ 0.4-2.6V 9.5X9.5MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | VCO |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators |
| Frequency | 977MHz |
| Package-Case | 8-SMD |
| Current-Supply | 6mA |
| Voltage-Supply | 2.85 V ~ 3.15 V |
| Operating-Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Supplier-Device-Package | - |
| Count | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
VCO191-964UY Price & Stock
RFMD VCO191-964UY pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | VCO191-964UY | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | VCO191-964UY | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
RFMD has several brands around the world that may have alternate names for VCO191-964UY due to regional differences or acquisition. VCO191-964UY may also be known as the following names:
- RF MICRO DEVICES
- RF MICRO
- STANFORD
- STANFORD MICRODEVICES
- SIR
- SIRENZA
- SIRENZA MICRODEVICES
- MICRO LIN
- MCLN
- RF Micro Devices (RFMD)
- MICROLINE
- RF MICRO-DEV
- RF MICRO DEVICE
- RF MICRO DEVICES INC
- RF MICRO DEVIC
- RFMD (VA)
- RFMD INC
- RF MICRO DIVICE