- Mfr. #:
- VND05B-12-E
- Description:
- IC SMART PWR SSR 2CH HEPTAWATT-7
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Features | Status Flag |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | PMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers |
| Fault-Protection | Open Load Detect, Over Temperature |
| Interface | On/Off |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | Not Required |
| Input-Type | Non-Inverting |
| Output-Type | N-Channel |
| Output-Configuration | High Side |
| Package-Case | Heptawatt-7 (Straight Leads, Staggered Depth) |
| Switch-Type | General Purpose |
| Supplier-Device-Package | 7-HEPTAWATT |
| Voltage-Load | 6 V ~ 26 V |
| Rds-On-Typ | 200 mOhm (Max) |
| Number-of-Outputs | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:01:00 |
| Current-Output-Max | 1.6A |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Series | - |
More Information
Request a quote VND05B-12-E at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of VND05B-12-E In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
VND05B-12-E Price & Stock
STMicroelectronics VND05B-12-E pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 5497357 | 635 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| North Star Micro | VND05B-12-E | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for VND05B-12-E due to regional differences or acquisition. VND05B-12-E may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics