- Mfr. #:
- WCT-5W1COILTX
- Description:
- Power Management IC Development Tools 5W, WIRELESS CHARGER
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product: | Reference Design Boards |
| Type: | Power Management Specialized |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Tool Is For Evaluation Of: | MWCT1000CFM, MWCT1101CLH |
| For Use With: | MWCT1000CFM, MWCT1101CLH |
| Interface Type: | I2C, SPI, UART |
| Subcategory: | Development Tools |
| Description/Function: | Design reference board for inductive charging applications |
| Part # Aliases: | 935327682598 |
| Input Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 1 A |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0 oz |
More Information
Part No. WCT-5W1COILTX is now available at OMO. Request a quote of WCT-5W1COILTX please use the request quote or email us a RFQ.
WCT-5W1COILTX Price & Stock
NXP Semiconductors WCT-5W1COILTX pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Verical | WCT-5W1COILTX | 10 | 700.17 | 700.17 | 700.17 | 700.17 | 700.17 | 2019-12-03T17:56:46Z |
| Digi-Key | 568-13286-ND | - | - | - | - | - | - | 2019-12-03T14:05:12Z |
| Avnet | WCT-5W1COILTX | - | - | - | - | - | - | 2019-12-04T02:48:28Z |
| Avnet Europe | WCT-5W1COILTX | - | 767.72 | 767.72 | 767.72 | 767.72 | 767.72 | 2019-12-04T08:48:05Z |
| LTL Group | 4555200 | 3 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Sierra IC | WCT-5W1COILTX | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for WCT-5W1COILTX due to regional differences or acquisition. WCT-5W1COILTX may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP