- Mfr. #:
- X9313WPIZ
- Description:
- Digital Potentiometer ICs X9313WPI 10K EEPOTTM CMOS PLASTIC I
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Temperature-Coefficient-Typ | ±300 ppm/°C |
|---|---|
| Tolerance | ±20% |
| Series | XDCP |
| Interface | Up/Down (U/D, CS) |
| Packaging | Tube |
| Configuration | Potentiometer |
| Memory-Type | Non-Volatile |
| Taper | Linear |
| Manufacturer | Intersil |
| Product Category | Data Acquisition - Digital Potentiometers |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 5V |
| Number-of-Taps | 32 |
| Resistance-Ohms | 10k |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Resistance-Wiper-Ohms-Typ |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of X9313WPIZ at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
X9313WPIZ Price & Stock
Renesas X9313WPIZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 968-X9313WPIZ | 2 | 41.05 | 34.88 | 30.28 | 21.70 | 21.70 | 2019-12-11T22:20:01Z |
| Digi-Key | X9313WPIZ-ND | - | - | - | - | 21.74 | 21.74 | 2019-12-12T13:48:06Z |
| Newark | 52M7323 | - | - | - | - | 20.21 | 20.21 | 2019-12-13T03:49:21Z |
| Avnet Europe | X9313WPIZ | - | - | - | - | 24.12 | 24.12 | 2019-12-12T08:14:40Z |
| LCSC | C41499 | 5 | 10.68 | 7.94 | 6.93 | 6.60 | 6.60 | 2019-11-19T23:40:06Z |
| iodParts | X9313WPIZ | 900 | - | - | - | - | - | 2019-12-13T04:41:05Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for X9313WPIZ due to regional differences or acquisition. X9313WPIZ may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL