- Mfr. #:
- X9314WSIZ
- Description:
- Digital Potentiometer ICs X9314WSIZ 10KOHM EEPOT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Temperature-Coefficient-Typ | ±600 ppm/°C |
|---|---|
| Tolerance | ±20% |
| Series | XDCP |
| Interface | Up/Down (U/D, CS) |
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
| Configuration | Potentiometer |
| Memory-Type | Non-Volatile |
| Taper | Logarithmic |
| Manufacturer | Intersil |
| Product Category | Data Acquisition - Digital Potentiometers |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC |
| Voltage-Supply | 5V |
| Resistance-Wiper-Ohms-Typ | 40 |
| Number-of-Taps | 32 |
| Resistance-Ohms | 10k |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | - |
More Information
Part No. X9314WSIZ is now available at OMO. Request a quote of X9314WSIZ please use the request quote or email us a RFQ.
X9314WSIZ Price & Stock
Renesas X9314WSIZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | X9314WSIZ | 2,800 | - | - | - | 17.53 | 15.83 | 2020-02-01T04:37:57Z |
| Mouser | 968-X9314WSIZ | 570 | 34.68 | 29.48 | 25.53 | 18.31 | 18.31 | 2020-01-31T21:51:08Z |
| Digi-Key | X9314WSIZ-ND | - | - | - | - | 18.35 | 18.35 | 2020-01-31T16:12:59Z |
| Newark | 52M7325 | - | - | - | - | 17.06 | 17.06 | 2020-02-01T03:47:07Z |
| Avnet Europe | X9314WSIZ | 700 | - | - | 25.12 | 19.60 | 19.60 | 2020-02-02T09:04:31Z |
| Abacus Technologies | X9314WSIZ | 200 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for X9314WSIZ due to regional differences or acquisition. X9314WSIZ may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL