- Mfr. #:
- XC1701LPD8C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGA's |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Memory-Size | 1Mb |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
We can supply Xilinx Inc. XC1701LPD8C, use the request quote form to request XC1701LPD8C pirce, Xilinx Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
XC1701LPD8C Price & Stock
Xilinx XC1701LPD8C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | XC1701LPD8C | 1 | 115.27 | 115.27 | 102.73 | 93.69 | 93.69 | 2019-12-24T09:54:41Z |
| Freelance Electronics | XC1701LPD8C | 8 | 141.44 | 87.87 | 87.87 | 87.87 | 87.87 | 2019-12-23T16:56:33Z |
| LTL Group | 6085397 | 61 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Quest | XC1701LPD8C | 12 | 133.14 | 99.86 | 99.86 | 99.86 | 99.86 | 2019-12-24T11:16:23Z |
| Resion | XC1701LPD8C | 10 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Direct Components | XC1701LPD8C | 1,332 | - | - | - | - | - | 2019-12-05T20:50:49Z |
| OMO Electronics | 404419 | 1,636 | - | 55.43 | 38.37 | 38.37 | 38.37 | 2019-12-24T10:59:19Z |
| Dana Microsystems | XC1701LPD8C | 2,032 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| Classic Components | XC1701LPD8C | 49 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| North Star Micro | XC1701LPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | XC1701LPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| SemiconductorPLUS | XC1701LPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2016-12-28T19:16:53Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC1701LPD8C due to regional differences or acquisition. XC1701LPD8C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)