- Mfr. #:
- XC1701LPDG8C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGAs |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Memory-Size | 1Mb |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
The price and lead time for XC1701LPDG8C depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
XC1701LPDG8C Price & Stock
Xilinx XC1701LPDG8C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Direct Components | XC1701LPDG8C | 3,450 | - | - | - | - | - | 2019-12-05T20:50:49Z |
| North Star Micro | XC1701LPDG8C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | XC1701LPDG8C | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC1701LPDG8C due to regional differences or acquisition. XC1701LPDG8C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)