- Mfr. #:
- XC17128EVOG8C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGAs |
| Supplier-Device-Package | 8-TSOP |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage-Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Memory-Size | 128kb |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of XC17128EVOG8C at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
XC17128EVOG8C Price & Stock
Xilinx XC17128EVOG8C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6886606 | 1,656 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T03:06:17Z |
| Direct Components | XC17128EVOG8C | 3,665 | - | - | - | - | - | 2019-07-02T03:21:47Z |
| North Star Micro | XC17128EVOG8C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | XC17128EVOG8C | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC17128EVOG8C due to regional differences or acquisition. XC17128EVOG8C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)