- Mfr. #:
- XC1736EPD8I
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGAs |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory-Size | 36kb |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
More Information
The price and lead time for XC1736EPD8I depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
XC1736EPD8I Price & Stock
Xilinx XC1736EPD8I pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6905197 | 582 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T08:57:11Z |
| Direct Components | XC1736EPD8I | 958 | - | - | - | - | - | 2019-07-02T03:21:47Z |
| Dana Microsystems | XC1736EPD8I | 1,915 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| C Plus Electronics | XC1736EPD8I | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | XC1736EPD8I | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | XC1736EPD8I | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC1736EPD8I due to regional differences or acquisition. XC1736EPD8I may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)