- Mfr. #:
- XC17S10PD8C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGA's |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Memory-Size | 100kb |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Manufacturer |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: XC17S10PD8C is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy XC17S10PD8C,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
XC17S10PD8C Price & Stock
Xilinx XC17S10PD8C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6899965 | 824 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Bison Technologies | XC17S10PD8C-298438-XILINX | 3,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | XC17S10PD8C-296937-XILINX | 77 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Direct Components | XC17S10PD8C | 3,036 | - | - | - | - | - | 2019-12-05T20:50:49Z |
| OMO Electronics | 404463 | 5,288 | - | 203.84 | 183.46 | 183.46 | 183.46 | 2019-12-27T10:24:42Z |
| Dana Microsystems | XC17S10PD8C | 3,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| Abacus Technologies | XC17S10-PD8C | 21 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | XC17S10PD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC17S10PD8C due to regional differences or acquisition. XC17S10PD8C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)