- Mfr. #:
- XC17S20XLPD8C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Programmable-Type | OTP |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGA's |
| Supplier-Device-Package | 8-PDIP |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Memory-Size | 200kb |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
XC17S20XLPD8C is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
XC17S20XLPD8C Price & Stock
Xilinx XC17S20XLPD8C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J2 Sourcing | XC17S20XLPD8C | 525 | - | - | - | - | - | 2019-12-13T09:52:53Z |
| LTL Group | 6898414 | 899 | - | - | - | - | - | 2020-01-06T07:01:17Z |
| Component Electronics | XC17S20XLPD8C | 4 | - | - | - | - | - | 2019-11-26T21:24:43Z |
| Direct Components | XC17S20XLPD8C | 2,050 | - | - | - | - | - | 2019-12-30T14:19:37Z |
| OMO Electronics | 404484 | 4,482 | - | 66.60 | 46.11 | 46.11 | 46.11 | 2020-01-06T10:29:30Z |
| Dana Microsystems | XC17S20XLPD8C | 2,020 | - | - | - | - | - | 2020-01-05T04:44:34Z |
| Abacus Technologies | XC17S20XL-PD8C | 77 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | XC17S20XLPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| TransparentC | XC17S20XLPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | XC17S20XLPD8C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC17S20XLPD8C due to regional differences or acquisition. XC17S20XLPD8C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)