- Mfr. #:
- XC18V256SO20I
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGAs |
| Programmable-Type | In System Programmable |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Memory-Size | 256Kb |
| Package-Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SOIC |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
More Information
Request a quote XC18V256SO20I at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of XC18V256SO20I In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
XC18V256SO20I Price & Stock
Xilinx XC18V256SO20I pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6893220 | 1,032 | - | - | - | - | - | 2020-01-31T03:27:32Z |
| Dana Microsystems | XC18V256SO20I | 962 | - | - | - | - | - | 2020-01-25T03:25:15Z |
| Summit Electronics | XC18V256SO20I | Contact | - | - | - | - | - | 2018-03-06T19:04:05Z |
| Sierra IC | XC18V256SO20I | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | XC18V256SO20I | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC18V256SO20I due to regional differences or acquisition. XC18V256SO20I may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)