- Mfr. #:
- XC18V512SOG20C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Xilinx Inc. |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Product Category | Memory - Configuration Proms for FPGA's |
| Programmable-Type | In System Programmable |
| Memory-Size | 512kb |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SOIC |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
We can supply Xilinx Inc. XC18V512SOG20C, use the request quote form to request XC18V512SOG20C pirce, Xilinx Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
XC18V512SOG20C Price & Stock
Xilinx XC18V512SOG20C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 217-XC18V512SOG20C | 106 | 229.46 | 229.46 | 176.22 | 176.22 | 176.22 | 2019-12-25T18:16:01Z |
| Digi-Key | XC18V512SOG20C-ND | - | - | - | 193.78 | 193.78 | 193.78 | 2019-12-25T13:57:58Z |
| Avnet | XC18V512SOG20C | - | - | - | 229.46 | 229.46 | 229.46 | 2019-12-25T02:19:22Z |
| Avnet Europe | XC18V512SOG20C | 65 | 238.26 | 214.44 | 192.99 | 192.99 | 192.99 | 2019-12-25T07:59:22Z |
| J2 Sourcing | XC18V512SOG20C | 16 | - | - | - | - | - | 2019-12-13T09:52:53Z |
| LTL Group | 6909499 | 296 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Direct Components | XC18V512SOG20C | 2,976 | - | - | - | - | - | 2019-12-05T20:50:49Z |
| Dana Microsystems | XC18V512SOG20C | 1,552 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| Classic Components | XC18V512SOG20C | 85 | - | - | - | - | - | 2019-12-24T18:41:18Z |
| Abacus Technologies | XC18V512SOG20C | 138 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | XC18V512SOG20C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | XC18V512SOG20C | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Xilinx has several brands around the world that may have alternate names for XC18V512SOG20C due to regional differences or acquisition. XC18V512SOG20C may also be known as the following names:
- XIL
- XILINX INC
- XILI
- XILINIX
- XLINX
- XILIN
- XINLINX
- XILNX
- XILX
- XLX
- XLNX
- EXILINX
- XILINH
- XILL
- XILINT
- XILINEX
- XIX
- XILINXINCORPORATED
- XILJNX
- XILINXI
- XILINXPb
- XILINX SPARTAN
- XILINX CORP
- XILINX-PB FREE
- XIL/97(B)