- Mfr. #:
- XPC823CZT66B2T
- Description:
- IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA MPC8xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| USB | USB 1.x (1) |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Core-Processor | PowerPC |
| Graphics-Acceleration | No |
| Series | MPC8xx |
| Display-&-Interface-Controllers | LCD, Video |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| RAM-Controllers | DRAM |
| Co-Processors-DSP | Communications; RISC CPM |
| Speed | 66MHz |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Supplier-Device-Package | 256-PBGA (23x23) |
| Package-Case | 256-BBGA |
| Ethernet | 10 Mbps (1) |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 95°C (TA) |
| SATA | - |
| Security-Features | - |
More Information
parts# XPC823CZT66B2T is available at OMO Electronic, see description of XPC823CZT66B2T as below .
use the request quote form to request XPC823CZT66B2T price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for XPC823CZT66B2T depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
XPC823CZT66B2T Price & Stock
Motorola XPC823CZT66B2T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | XPC823CZT66B2T | 10 | 226.09 | 226.09 | 226.09 | 226.09 | 226.09 | 2019-11-11T11:02:49Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for XPC823CZT66B2T due to regional differences or acquisition. XPC823CZT66B2T may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD