- Mfr. #:
- XPC823ZT66B2T
- Description:
- IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA MPC8xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| USB | USB 1.x (1) |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Core-Processor | PowerPC |
| Graphics-Acceleration | No |
| Series | MPC8xx |
| Display-&-Interface-Controllers | LCD, Video |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| RAM-Controllers | DRAM |
| Co-Processors-DSP | Communications; RISC CPM |
| Speed | 66MHz |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Supplier-Device-Package | 256-PBGA (23x23) |
| Package-Case | 256-BGA |
| Ethernet | 10 Mbps (1) |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 95°C (TA) |
| SATA | - |
| Security-Features | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
XPC823ZT66B2T is available at OMO Electronic.We can offer XPC823ZT66B2T for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
XPC823ZT66B2T Price & Stock
Motorola XPC823ZT66B2T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Classic Components | XPC823ZT66B2T | 16 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| Sierra IC | XPC823ZT66B2T | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for XPC823ZT66B2T due to regional differences or acquisition. XPC823ZT66B2T may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD