- Mfr. #:
- XPC8260ZUHFBC
- Description:
- IC MPU MPC82XX 166MHZ 480TBGA MPC82xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Core-Processor | PowerPC G2 |
| Graphics-Acceleration | No |
| Series | MPC82xx |
| Manufacturer | FREESCALE SEMICONDUCTOR - NXP |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| RAM-Controllers | DRAM, SDRAM |
| Co-Processors-DSP | Communications; RISC CPM |
| Package-Case | 480-LBGA |
| Supplier-Device-Package | 408-TBGA (37.5x37.5) |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Speed | 166MHz |
| Ethernet | 10/100 Mbps (3) |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 105°C (TA) |
| Display-&-Interface-Controllers | - |
| SATA | - |
| USB | - |
| Security-Features | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
XPC8260ZUHFBC is available at OMO Electronic.We can offer XPC8260ZUHFBC for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
XPC8260ZUHFBC Price & Stock
Motorola XPC8260ZUHFBC pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SPEC | XPC8260ZUHFBC | 7 | - | - | - | - | - | 2019-12-09T19:50:31Z |
| Classic Components | XPC8260ZUHFBC | 5 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Summit Electronics | XPC8260ZUHFBC | Contact | - | - | - | - | - | 2018-03-06T19:04:05Z |
| SemiconductorPLUS | XPC8260ZUHFBC | Contact | - | - | - | - | - | 2016-12-28T19:16:53Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for XPC8260ZUHFBC due to regional differences or acquisition. XPC8260ZUHFBC may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD