- Mfr. #:
- XPC850DECZT50BU
- Description:
- IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA MPC8xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| USB | USB 1.x (1) |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Graphics-Acceleration | No |
| Core-Processor | MPC8xx |
| Series | MPC8xx |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| RAM-Controllers | DRAM |
| Co-Processors-DSP | Communications; CPM |
| Speed | 50MHz |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Supplier-Device-Package | 256-PBGA (23x23) |
| Package-Case | 256-BGA |
| Ethernet | 10 Mbps (1) |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 95°C (TA) |
| Display-&-Interface-Controllers | - |
| SATA | - |
| Security-Features | - |
More Information
We can supply NXP USA Inc. XPC850DECZT50BU, use the request quote form to request XPC850DECZT50BU pirce, NXP USA Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
XPC850DECZT50BU Price & Stock
Freescale Semiconductor XPC850DECZT50BU pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | XPC850DECZT50BU | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Freescale Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for XPC850DECZT50BU due to regional differences or acquisition. XPC850DECZT50BU may also be known as the following names:
- FREESCALE
- FREESCAL
- FREE
- FSL
- FREESC
- FRS
- FREESCALE SEMI
- FRE
- FREESCALE SEMICONDUCTOR INC
- FREESCA
- FREESCALE SEMICONDUC
- FREESCALE SEMIC
- FREESCALE-PB
- FREESCALES
- FRESSCAL
- FREESCALE/PBF
- FRS/MOT
- FREESCALE SEMICONDUCTORS
- FREESCALE SEMICOND
- Motorola (Freescale)
- Freescale Semiconductor - NXP
- FREESCALE SEMICON
- FREESCALE-ROHS
- FREESCALE SEMICONDUCTOR HONG
- FREESCALE-PBFREE