- Mfr. #:
- 0MIN010.VP
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 32V 10A MINI Blade
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Approvals | SAE |
|---|---|
| Color | Red |
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Termination-Style | Blade |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.8 mm |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 10A |
| Length | 10.9 mm |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
Request a quote 0MIN010.VP at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 0MIN010.VP In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
0MIN010.VP Price & Stock
Littelfuse 0MIN010.VP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | 0MIN010.VP-LITTELFUSE | 2,160 | - | - | 44.05 | 40.81 | 39.76 | 2019-12-27T03:49:16Z |
| Digi-Key | 0MIN010.VP-ND | - | - | 28.24 | 28.24 | 28.24 | 28.24 | 2019-12-26T13:58:44Z |
| Mouser | 576-0MIN010.VP | - | 28.19 | 27.18 | 17.44 | 13.55 | 12.15 | 2019-12-26T16:22:25Z |
| Area51-Authorized | 0MIN010.VP | - | - | - | - | - | - | 2019-12-27T05:27:40Z |
| Newark | 91T1405 | - | 24.76 | 21.96 | 16.59 | 13.39 | 12.38 | 2019-12-26T16:22:26Z |
| North Star Micro | 0MIN010.VP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN010.VP due to regional differences or acquisition. 0MIN010.VP may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED