- Mfr. #:
- 0MIN015.MXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12VDC 15A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | MIN |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Fuse-Type | Fast Blow |
| Packaging | Bulk |
| Termination-Style | Blade |
| Width | 8.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 15 A |
| Voltage-Rating-DC | 12 VDC |
| Length | 10.9 mm |
More Information
We can supply Littelfuse Inc. 0MIN015.MXGLO, use the request quote form to request 0MIN015.MXGLO pirce, Littelfuse Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
0MIN015.MXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN015.MXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waytek | 46264 | 1,508 | 3.74 | 3.74 | 3.21 | 3.00 | 3.00 | 2019-11-15T16:58:51Z |
| Digi-Key | 0MIN015.MXGLO-ND | - | - | - | - | 5.24 | 5.24 | 2019-11-17T13:35:27Z |
| Newark | 91T1410 | - | - | - | - | 5.41 | 4.82 | 2019-11-16T02:53:00Z |
| C Plus Electronics | 0MIN015.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | 0MIN015.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN015.MXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN015.MXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED