- Mfr. #:
- 0MIN020.VP
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 32V 20A MINI Blade
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Color | Yellow |
|---|---|
| Approvals | SAE |
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Termination-Style | Blade |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.8 mm |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 20A |
| Length | 10.9 mm |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 0MIN020.VP is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 0MIN020.VP,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
0MIN020.VP Price & Stock
Littelfuse 0MIN020.VP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | 0MIN020.VP-LITTELFUSE | 2,160 | - | - | 39.37 | 36.47 | 35.54 | 2019-12-31T03:42:45Z |
| Digi-Key | 0MIN020.VP-ND | - | - | 25.24 | 25.24 | 25.24 | 25.24 | 2019-12-30T13:58:02Z |
| Area51-Authorized | 0MIN020.VP | - | - | - | - | - | - | 2019-12-31T05:22:56Z |
| Mouser | 576-0MIN020.VP | - | 25.19 | 24.29 | 15.59 | 12.11 | 10.86 | 2019-12-12T13:57:20Z |
| Newark | 91T1417 | - | 22.13 | 19.63 | 14.82 | 11.97 | 11.07 | 2019-12-12T13:57:21Z |
| North Star Micro | 0MIN020.VP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN020.VP due to regional differences or acquisition. 0MIN020.VP may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED