- Mfr. #:
- 0MIN020.VXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12V 20A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Color | Yellow |
|---|---|
| Approvals | SAE, UL |
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk Alternate Packaging |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Fuse-Type | Automotive |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32V |
| Current-Rating | 20A |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
We can supply Littelfuse Inc. 0MIN020.VXGLO, use the request quote form to request 0MIN020.VXGLO pirce, Littelfuse Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
0MIN020.VXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN020.VXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Area51-Authorized | 0MIN020.VXGLO | - | - | - | - | - | - | 2019-12-31T05:22:56Z |
| North Star Micro | 0MIN020.VXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN020.VXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN020.VXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED