- Mfr. #:
- 0MIN025.ZXPRO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 32V 25A MINI Blade Pro-Pack
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Approvals | SAE |
|---|---|
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Style | Holder |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Response-Time | Fast |
| Color | Clear |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Termination-Style | Blade |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.8 mm |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 25A |
| Length | 10.9 mm |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
0MIN025.ZXPRO is available at OMO Electronic.We can offer 0MIN025.ZXPRO for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
0MIN025.ZXPRO Price & Stock
Littelfuse 0MIN025.ZXPRO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0MIN025.ZXPRO-ND | - | - | 94.45 | 94.45 | 94.45 | 94.45 | 2020-01-03T13:53:44Z |
| Mouser | 576-0MIN025.ZXPRO | - | 94.38 | 86.51 | 62.97 | 59.00 | 59.00 | 2020-01-03T21:32:22Z |
| Newark | 91T1426 | - | - | 72.44 | 55.10 | 49.25 | 49.25 | 2020-01-03T03:49:07Z |
| North Star Micro | 0MIN025.ZXPRO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN025.ZXPRO due to regional differences or acquisition. 0MIN025.ZXPRO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED