- Mfr. #:
- 10093
- Description:
- Circuit Board Hardware - PCB HLSP4-06 NATURAL NYL PCB Support
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product: | Supports |
| Type: | PCB Supports |
| Material: | Nylon |
| Color: | Natural |
| Manufacturer: | Heyco |
| Brand: | Heyco |
| Subcategory: | Hardware |
| Series: | HLSP4 |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Length: | 9.5 mm |
| Mounting Hole Size: | 4 mm |
| Factory Pack Quantity: | 15000 |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
More Information
The price and lead time for 10093 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
10093 Price & Stock
WIHA 10093 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | 10093 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | 10093 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
WIHA has several brands around the world that may have alternate names for 10093 due to regional differences or acquisition. 10093 may also be known as the following names:
- WIHA TOOLS
- Willi Hahn Corp
- Wiha Quality Tools
- Willi Hahn Corporation (Wiha)
- Wiha (Amwittools)
- Wiha Werkzeuge
- Wiha Premium Tools
- Wiha Tools USA
- WILLI HAHN GMBH & CO KG
- WIHA TOOL COMPANY