- Mfr. #:
- 109R0624G402
- Description:
- DC Fans DC Fan, 60x25mm, 24VDC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Termination Style: | Wire Leads |
| Manufacturer: | Sanyo Denki |
| Brand: | Sanyo Denki |
| Tradename: | San Ace 60 |
| Housing Material: | Plastic |
| Subcategory: | Fans, Blowers & Accessories |
| Product Category: | DC Fans |
| Product: | DC Fans |
| Product Type: | DC Fans |
| Current Type: | DC |
| Compliance: | CSA; TUV; UL |
| Packaging: | Bulk |
| Type: | Axial |
| Series: | 9R Type |
| Factory Pack Quantity: | 80 |
| Pressure Type: | 8.8 mmAq |
| Frame Dimensions - mm: | 60 mm L x 25 mm W x 60 mm H |
| Height: | 60 mm |
| Length: | 60 mm |
| Size: | 60 mm |
| Speed: | 5600 RPM |
| Noise: | 39 dBA |
| Unit Weight: | 3.174657 oz |
| Power Rating: | 3.12 W |
| Airflow: | 27.54 CFM |
| Width: | 25 mm |
| Operating Supply Voltage: | 24 VDC |
| Part # Aliases: | 1408417 |
More Information
The price and lead time for 109R0624G402 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
109R0624G402 Price & Stock
Sanyo Denki 109R0624G402 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1688-1255-ND | 3 | 77.77 | 74.05 | 61.56 | 58.62 | 58.62 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Mouser | 978-109R0624G402 | 25 | 74.66 | 71.16 | 59.18 | 56.30 | 56.30 | 2020-01-25T00:05:22Z |
| LCOMP | 43975990467 | - | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 2020-01-27T12:11:22Z |
| Carlton-Bates | 43975990467 | - | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 70.61 | 2020-01-27T12:11:15Z |
| Sager Electronics | 109R0624G402 | - | - | - | - | 55.76 | 55.76 | 2020-01-27T13:26:30Z |
| Sierra IC | 109R0624G402 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Sanyo Denki has several brands around the world that may have alternate names for 109R0624G402 due to regional differences or acquisition. 109R0624G402 may also be known as the following names: