- Mfr. #:
- 15542
- Description:
- MINIATURE TERMINAL BOARD, Accessory Type:Turret Terminal Board, For Use With:Miniature Turret Terminal Board, Product Range:-, Body Material:GEE, Contact Material:Brass, Contact Plating:Tin Plat
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Terminal-Type | Turret, Single End, Double Turret |
|---|---|
| Type | Turret Board |
| Product Category | Terminal Strips and Turret Boards |
| Features | Miniature Strip |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Material-Board | Glass Epoxy |
| Board-Size | 3.687" L x 1.125" W x 0.062" H (93.60mm x 28.60mm x 1.57mm) |
| Number-of-Positions | 24 |
| Number-of-Rows | 2 |
| Row-Spacing | 0.812" (20.60mm) |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Series | - |
| Material-Flammability-Rating | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
15542 is available at OMO Electronic.We can offer 15542 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
15542 Price & Stock
Brady 15542 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zoro | G5438291 | Yes | 552.29 | 552.29 | 552.29 | 552.29 | 552.29 | 2019-11-27T02:17:10Z |
| Raptor Supplies | AF4EXK | Yes | 1228.36 | 1228.36 | 1228.36 | 1228.36 | 1228.36 | 2019-10-12T05:28:17Z |
Alternate Names
Brady has several brands around the world that may have alternate names for 15542 due to regional differences or acquisition. 15542 may also be known as the following names:
- CONTACT
- BRADY CORPORATION
- BRADY CORP
- BRA
- W H BRADY
- BRADY WORLDWIDE INC
- GAE
- BRADY SPC ABSORBENTS
- Brady USA
- BRADY CANADA
- BRADYWORLDWIDE
- Brady Corporati
- Brady SPC
- Brady Industrial
- Bostik
- Brady/ Prinzing
- BRADY SIGN MARK
- W H BRADY COMPANY
- BRADY USA INC
- Brady (Id Solutions)
- Brady Products Inc
- BRADY (WH)
- WH Brady Markers
- Brady Worldwide Incorporated
- BRADYLBL