- Mfr. #:
- 1560A
- Description:
- ROUND STANDOFF #4-40 BRASS 1/8"
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Threaded-Unthreaded | Threaded |
|---|---|
| Type | Round Standoff |
| Plating | Nickel |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Gender | Female, Swage |
| Material | Brass |
| Product Category | Board Spacers, Standoffs |
| Diameter-Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Length-Overall | 0.234" (5.94mm) |
| Between-Board-Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Color | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Diameter-Inside | - |
| Screw-Thread-Size | #4-40 |
More Information
Request a quote 1560A at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 1560A In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
1560A Price & Stock
Superwinch 1560A pricing and available inventory.
Alternate Names
Superwinch has several brands around the world that may have alternate names for 1560A due to regional differences or acquisition. 1560A may also be known as the following names: