8N4Q001KG-1105CDI8 - IDT, Integrated Device Technology Inc
Mfr. #:
8N4Q001KG-1105CDI8
Description:
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Specifications
Packaging Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Mounting-Type Surface Mount
Manufacturer IDT, Integrated Device Technology Inc
Series FemtoClockR NG
Product Category Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Type Clock Oscillator
Voltage-Supply 3.135 V ~ 3.465 V
Current-Supply 160mA
Frequency 110MHz
Supplier-Device-Package 10-CLCC (7x5)
Package-Case 10-CLCC
Operating-Temperature -40°C ~ 85°C