- Mfr. #:
- B59315P1080A062
- Description:
- Thermistors - PTC 80Vdc 165mA 16ohms PTC Overcurrent
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Thermistors - PTC |
|---|---|
| Termination-Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Type | PTC |
| Manufacturer | EPCOS |
| Part-Aliases | B59315P1080A62 |
| Current-Rating | 80 mA |
| Voltage | 80 V |
| Package-Case | 4032 |
| Tolerance | 25 % |
| Resistance | 16 Ohms |
| Length | 10 mm |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
We can supply EPCOS (TDK) B59315P1080A062, use the request quote form to request B59315P1080A062 pirce, EPCOS (TDK) Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
B59315P1080A062 Price & Stock
EPCOS B59315P1080A062 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 495-76359-1-ND | 595 | 15.19 | 13.76 | 9.41 | 7.72 | 7.72 | 2019-12-28T13:51:32Z |
| Digi-Key | 495-76359-2-ND | - | - | - | - | 6.25 | 5.49 | 2019-12-28T13:51:32Z |
| RS Components | 4962491 | 520 | - | 9.55 | 9.07 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-28T11:21:35Z |
| RS Components | 4962491P | 520 | - | - | 9.07 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-28T11:21:35Z |
| RS Components | 1678429 | - | 9.60 | 9.60 | 9.60 | 9.60 | 9.60 | 2019-12-28T11:21:35Z |
| J2 Sourcing | B59315P1080A062 | 9 | - | - | - | - | - | 2019-12-13T09:52:53Z |
| Abacus Technologies | B59315P1080A062 | 400 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | B59315P1080A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59315P1080A062 due to regional differences or acquisition. B59315P1080A062 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD