- Mfr. #:
- B59641A0125A062
- Description:
- Thermistors - PTC 470 Ohms 50% Temp Limit Senso
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Thermistors - PTC |
|---|---|
| Termination-Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Manufacturer | EPCOS |
| Tolerance | 50 % |
| Resistance | 470 Ohms |
| Voltage | 32 V |
| Length | 1.6 mm |
| Package-Case | 0603 |
| Height | 0.8 mm |
| Width | 0.8 mm |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
Part No. B59641A0125A062 is now available at OMO. Request a quote of B59641A0125A062 please use the request quote or email us a RFQ.
B59641A0125A062 Price & Stock
EPCOS B59641A0125A062 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 495-4307-1-ND | 4,329 | 3.68 | 3.02 | 1.88 | 1.43 | 1.43 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Digi-Key | 495-4307-6-ND | 4,329 | 3.68 | 3.02 | 1.88 | 1.43 | 1.43 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Digi-Key | 495-4307-2-ND | - | - | - | - | - | 1.08 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Mouser | 871-B59641A0125A062 | 4,565 | 3.47 | 2.21 | 1.88 | 1.44 | 1.24 | 2020-04-17T20:46:31Z |
| element14 APAC | 1886584 | - | 3.59 | 2.29 | 1.96 | 1.50 | 1.50 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| element14 APAC | 1886584RL | - | - | - | - | 1.50 | 1.50 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| Farnell | 1886584 | - | - | 2.54 | 1.82 | 1.42 | 1.41 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Farnell | 1886584RL | - | - | - | - | 1.42 | 1.41 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Newark | 72R4672 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-15T03:18:12Z |
| NetroFlash | B59641A0125A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-04-09T19:02:12Z |
| Sierra IC | B59641A0125A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | B59641A0125A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59641A0125A062 due to regional differences or acquisition. B59641A0125A062 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD