- Mfr. #:
- B59641A0135A062
- Description:
- Thermistors - PTC 470 Ohms 50% Temp Limit Senso
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Thermistors - PTC |
|---|---|
| Termination-Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Manufacturer | EPCOS |
| Part-Aliases | B59641A135A62 |
| Tolerance | 50 % |
| Resistance | 470 Ohms |
| Voltage | 32 V |
| Length | 1.6 mm |
| Package-Case | 0603 |
| Height | 0.8 mm |
| Width | 0.8 mm |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
parts# B59641A0135A062 is available at OMO Electronic, see description of B59641A0135A062 as below .
use the request quote form to request B59641A0135A062 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for B59641A0135A062 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
B59641A0135A062 Price & Stock
EPCOS B59641A0135A062 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 495-4308-1-ND | 6,100 | 3.68 | 3.02 | 1.88 | 1.43 | 1.43 | 2020-04-19T13:12:18Z |
| Digi-Key | 495-4308-6-ND | 6,100 | 3.68 | 3.02 | 1.88 | 1.43 | 1.43 | 2020-04-19T13:12:18Z |
| Digi-Key | 495-4308-2-ND | 4,000 | - | - | - | - | 1.08 | 2020-04-19T13:12:18Z |
| Mouser | 871-B59641A0135A062 | 5,550 | 4.31 | 3.04 | 2.01 | 1.27 | 1.19 | 2020-04-17T20:46:31Z |
| element14 APAC | 1886585 | 1,610 | - | 3.19 | 1.99 | 1.51 | 1.51 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| element14 APAC | 1886585RL | - | - | 3.19 | 1.99 | 1.51 | 1.51 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| Arrow Electronics | B59641A0135A062 | 188,000 | - | - | - | - | 1.18 | 2020-04-18T15:21:53Z |
| Farnell | 1886585 | 2,839 | - | 2.63 | 1.65 | 1.15 | 1.13 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Newark | 41T0404 | 3,370 | - | 3.04 | 2.01 | 1.27 | 1.27 | 2020-04-15T03:18:12Z |
| Classic Components | B59641A0135A062 | 110,880 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T15:46:26Z |
| North Star Micro | B59641A0135A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | B59641A0135A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59641A0135A062 due to regional differences or acquisition. B59641A0135A062 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD